İade Şartları

İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken maddeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

Alıcı cayma hakkını kullanmak istiyorsa; ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi / kuruluşa tesliminden itibaren ( 14 ) gün içinde cayma hakkına sahiptir. İç çamaşırı, korse, mayo gibi hijyen gerektiren ürünler bu süre dışındadır. İç çamaşırları giyilmemek koşulu ile sadece size teslim edilen gün (Aynı Gün) kargoya geri vermeniz durumunda, iade veya değişim yapılabilir. Aksi halde yapılmak istenilen iadeler kabul edilmemektedir. Değişim için 75TL gönderim ve 75TL alım kargo ücretleri olan toplam 150TL alıcıya ( müşteriye ) aittir. Değişim işleminde müşteri bu ücreti, değişim istediği yeni ürünler geldiğinde kapıda kargoya ödemek durumundadır.

Paketinizin içine iade sebebinizin yazılı olduğu detaylı bir açıklama notu koymanızı rica ederiz.

İadeler kesinlikle orijinal kutu veya ambalajı ve ürünle beraber gelen tüm döküman ve tüm aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak yapılmalıdır. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilememektedir. Sizden orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması yada koli bandı ile bantlama işlemi uygulamamanızı rica ederiz. Ürünlerinizde taşıma esnasında hasar oluşması durumunda kargo görevlisine “Hasar Tespit Tutanağı” tutturmanız gerekmektedir. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilmeyecektir. İade etmeden önce firmamıza durum maili göndermeniz gerekmektedir.

İade ve değişimlerde kargo ücreti müşteriye aittir. Müşteri ürünü gönderirken kargo ücretini ödeyerek gönderir, fakat ürün hatalı gitmiş ise veya üretimden kaynaklı bir sorun var ise kargo ücreti de dahil müşteriye iadesi yapılır. İade ve değişimlerinizi anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo ile gönderiniz.

Ücret iadesi fatura kimin adına kesildiyse o kişinin hesabına havale/eft olarak iade edilmektedir. İadenizi gönderirken destek@formsutyen.com.tr adresine IBAN hesap numaranızı yazarak gönderiniz. Siparişinde; Ücretsiz Kargo kampanyasından faydalanan müşterilerimize ücret iadesi yapılırken 75TL geliş ve 75TL gidiş kargo bedelleri olan toplam 150TL, Ücretli Kargo kampanyasından yararlanan müşterilerimize ise geliş kargo ücreti 75TL kesinti yapılarak ücret iadesi yapılacaktır.

×